Skip to main content
KonaklamaUlaşımİklimŞehirlerOkullar

Malta, Gozo, Comino takımadalarından meydana gelen Malta, dil okulları açısından zengin bir ülkedir. Güney Avrupa’da Orta Akdeniz’de yer alan ülke Sicilya’nın güneyindeki adalar ülkesi olarak bilinmektedir. Dil okulları, ülkenin nüfusuna göre fazladır, yaklaşık olarak ülkede 50 adet dil okulu bulunmaktadır. Turistik geziler için ideal olması ve eğitim açısından bir hayli gelişmiş bir ülke olması, öğrencilerin Malta’da eğitim görmelerini etkileyen nedenler olarak görülmektedir.

Malta’da eğitim, diğer İngilizce konuşulan ülkelere göre daha ekonomiktir. Bunun farklı nedenleri olmakla birlikte başlıca nedeni; ülke nüfusuna göre dil okullarının fazla olması ve bu fazlalığın okullar arasında rekabete dönüşmesidir. Bunun haricinde ülke Avrupa sınırlarına yakın bir yerde olsa da yaşam koşulları Avrupa ülkelerine göre daha ekonomiktir. Bu da Malta’da eğitim almak için yeterli bir neden olarak öğrencilerin karşısına çıkıyor.

Dil okulları, Malta devletinin denetimi altındadır, bu özellik sayesinde uluslararası öğrenciler burada yaşamlarını ve eğitimlerini sürdürürken herhangi bir olumsuz durumla veya haksızlıkla karşı karşıya kalmıyorlar. Birçok alternatif dil okulu ve programlara sahip olan Malta’da Her şeyin dahil olduğu 4-8-12-24 haftalık paket programlarla İngilizce öğrenmek oldukça kolaydır. Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği programlar ise Genel İngilizce programlarının yanında İş İngilizcesi, Akademik İngilizce ve Sınav İngilizcesi şeklinde sıralanabilir. Bu programların yanı sıra pek çok farklı meslek için mesleki İngilizce programları ve konuşmaya yönelik özelleştirilmiş daha fazla “speaking” içeren pratik İngilizce programları da adada sunulan programlar arasındadır. Sadece Malta’da kampüsü bulunan lokal dil okullarının haricinde 7-8 farklı ülkede hizmet veren zincir dil okullarının da Malta’da şubeleri bulunur. Tüm okullarda eğitim kalitesinin yüksek olması öğrenci memnuniyetini de üst seviyelerde tutmaktadır. Bu okullardan mezun olduğunuzda sahip olacağınız sertifikaların tüm dünyada geçerliliği bulunur. Eğitim kalitesinin üst seviyelerde tutulması için bütün okullar her yıl denetimden geçer, aynı zamanda hepsi FELTOM tarafından akreditasyona da sahiptir.

Konaklama

Malta dil okulları için çeşitli konaklama imkanları bulunmaktadır. Dil okulları bu konuda öğrencilerine yardımcı olurlar ve okullarda öğrencilerin konaklama alternatifleri için departmanlar bulundururlar. Malta’da öğrencilere değişik konaklama seçenekleri sunulur. Okullara ait olan paylaşımlı apart daireler bu konaklama imkanlarından biridir. Bunun yanında aile yanı konaklama ve otel konaklama seçenekleri de öğrencilerin tercihine sunulmaktadır. Okulların sundukları konaklama seçenekleri öğrencilerin kişisel tercihleri, okullara olan mesafeleri, günlük tüm ihtiyaçları rahatlıkla karşılayabilme gibi temel özellikler değerlendirilerek, kurumların portföylerine eklenmektedirler.
Malta’da Aile Yanında Konaklama
Dil eğitimi için en önemli olan durumlardan biri de sürekli olarak o dili konuşmak ve pratik yapmaktır. Malta’da dil eğitimi alırken aile yanında konaklama imkanlarından faydalanarak İngilizce pratiğinizi arttırabilirsiniz. Bunun yanında aile yanında konaklamak size yeni bir kültür öğrenme fırsatı da sunmaktadır. Malta kültürüne dair birçok şeyi aile yanında konaklayarak edinebilirsiniz. Aile yanında konaklayarak dil eğitimi pratiği ve bunun yanında Malta kültürü hakkında fikir elde etme ve farklı kültürden insanları gözlemleme şansınız varken, Malta yemekleri yiyerek Malta mutfağından yemekler öğrenebilirsiniz. Yanında kalınacak aileler okulların ilgili birimleri tarafından özenle seçilmektedir.
Okul Yurtları Konaklama İmkanları
Öğrenciler tercih ettikleri dil okuluna bağlı olan yurtlarda da konaklama şansına sahiptir. Bu yurtlarda odalar iki kişilik ve tek kişilik olma durumuyla öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır. Okul yurtlarında öğrencilerin kullanımına sunulan mutfak, banyo gibi ortak alanlar mevcuttur. Öğrencilerin ortak kullanımına sunulan mutfaklar her türlü ihtiyacı karşılamaktadır. Bazı okulların yurtları çamaşırhaneleri bünyesinde bulundurarak öğrencilere hizmet vermektedir. Çamaşırhanelerde jeton karşılığında çamaşır ve kurutma makineleri kullanılmaktadır.
Malta Apart Konaklama İmkanları
Okulların yakınlarında ve bazı durumlarda da okula nispeten daha uzak mesafede yer alan apartlar öğrenciler için bir diğer konaklama imkânı sunan yerlerdir. Apartlar da dil eğitimi için bulunan öğrencilerle bir arada bulunarak pratik yapma şansınız olacaktır. Apartlar da yemekhaneler yerine öğrencilerin kullanımına açık olan mutfaklar bulunmaktadır. Öğrenciler yemek pişirmek için bu mutfakları kullanabilirler.

Ulaşım

Malta bir ada ülkesi olmasına rağmen ulaşım oldukça gelişmiştir. Adada ulaşımın gelişmesinin en önemli sebepleri arasında turistik bir ada olması gelmektedir. Malta’da en çok kullanılan ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsler sayesinde adanın her köşesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yaz aylarında turizm canlandığı için otobüs seferleri ve hatları daha sık bir şekilde kullanılmaktadır. Malta’da en çok kullanılan ulaşım yöntemlerinden biri de özel araç kiralamaktır. Adaya gelen birçok turist ulaşmak istedikleri noktalara kolay bir şekilde gidebilmek için araç kiralama işlemlerinden yararlanmaktadır.

İklim

Malta adası, Akdeniz’in göbeğinde yer alan bir ada olduğu için iklimi Akdeniz iklimidir. Yıl boyunca ılık ve sıcak havalar görülür. Bu sebeple de her sezonda turizm oldukça canlıdır. Kışın ortalama sıcaklık 12 derece olarak ölçülür. Yaz aylarında ise ortalama sıcaklık 25 derece olarak ölçülür. Yıllık sıcaklık ortalaması ise genel olarak 22 derecedir. Yazları oldukça kuru geçerken kış aylarında ise hava oldukça ılıktır. Malta adasının ikliminden dolayı kış aylarında bile denize girilebilmektedir. Deniz sezonu Ekim ayının sonlarına kadar devam eder.

St. Julians

Üç büyük ve iki küçük adadan oluşan Malta, bir takımada ülkesidir. Akdeniz’in ortasında, Avrupa ve Afrika kıtalarının arasında yer alan konumu ile yüzyıllar boyunca birçok kültür ve uygarlık tarafından istenilen bir bölge haline gelmiştir. Güney Avrupa bölgesinde yer alan Malta, arkeolojik kalıntıları, kültürel yapıları, mimarisi ve muhteşem doğası ile dev bir açık hava müzesini andırmaktadır. 7000 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan Malta, 1800’lü yılların başından itibaren uzun yıllar boyunca İngilizlerin egemenliği altında kalmış ve 1964 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Egemenlik sahibi olduğu yıllar boyunca İngiltere, kendi kültürünü Malta’ya yaymak istemiş ve nitekim de başarılı olmuştur. İngiliz Milletler Topluluğu’na üye olan
Malta’nın resmi dili İngilizcedir ve trafik tıpkı İngiltere’de olduğu gibi sol şeritten akmaktadır. Malta ayrıca 2004 yılından beri Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir ve Schengen Vizesi sınırları içerisinde yer almaktadır.

St. Julian’s şehri Malta’nın doğu kıyısında bulunan ünlü bir şehirdir. Turistler için popüler noktalardan biri olan Malta’nın en güzel ve eğlenceli şehirlerinden biri St. Julian’s, başkent Valetta’nın kuzeyinde yer almaktadır. Ülkedeki Luqa Havalimanı’na yaklaşık yarım saatlik mesafedeki St. Julian’s şehri turistik mekanların, kafelerin ve barların yoğun olarak bulunduğu bir şehirdir. Şehirdeki birçok dil okulu, Bay Street Complex isimli alışveriş merkezi ve çeşitli eğlence mekanları şehrin en popüler bölgesi olan Paceville’de bir araya gelmiştir.

Sliema

Sliema şehri Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için oldukça uygun maliyetli dil okullarının yer aldığı bir şehirdir. Başkent Valetta’nın tam karşısında yer almaktadır. Oldukça popüler olan yat limanı turistlerin uğrak noktasıdır. Sliema’da bulunan feribotlar ile Gozo adasına eşsiz geziler düzenlenmektedir. Özellikle yaz aylarında hergün belirli saatlerde düzenlenen bu geziler Malta dışında kardeş ada ziyareti imkanı vermektedir. Sadece Gozo adası değil dünyada popüler olan Blue Lagoon adası da mutlaka görülmelidir.

Sliema, sosyal hayatı ve alışveriş seçenekleri ile de bilinir. Öğrencilerin bildiği dünyaca ünlü markaların mağazalarından alışveriş yapılabilir ve Malta’nın en büyük alışveriş merkezi olan The Point Shopping Mall’da gün boyu vakit geçirilebilir. Malta’da oldukça bilinen Dr Juice ‘dan harika içecekler satın alabilir ve yerel yemeklerini sunan restoran ve cafelerden yemekler yenebilir. Ayrıca ülkemizden giden öğrenciler çok yakın bir mesafede Türk marketi bulabileceklerdir. Sliema eğlence ve sosyal hayatının yanı sıra öğrencilere eski döneme ait yapıları görebilecekleri evleri ve eşsiz tarihini sunmaktadır. Eskinin ve yeninin buluşma noktası olan Sliema huzurlu bir şehirdir. Eskiden tam olarak balıkçı kasabası olan bu yer şu an turistlerin en uğrak noktası haline gelmiştir.

Swieqi

Swieqi , Malta’nın Kuzey Bölgesin’de bir kasabadır. Sliema’dan otobüsle sadece 15 dakika uzaklıkta ve Malta’nın gece hayatı gece hayatı ve eğlence merkezleri Paceviile ve St.Julians’a yürüme mesafesinde bulunan bir yerleşim bölgesidir. Kasaba geliştikçe yerleşim alanları tarım arazilerini ele geçirdi. Kasabanın adı, bölgenin geçmişini hatırlatan “su kanalları” anlamına geliyor. Bölgenin sessiz ortamı ve merkezi konumu, burayı adanın üst-orta/üst sınıf nüfusu arasında popüler hale getirmiştir. Bu bölgede boş mülk azdır. Swieqi’nin nüfusu yıllar geçtikçe arttı. Kasım 2005 itibarıyla 8.099 kişiyi ağırlıyordu; az sayıda hizmet endüstrisi, BT tesisleri ve İngilizce dil okulları kök saldı.

Gzira

Gzira kelimesi Maltaca’dan çevrildiğinde Ada kelimesi anlamına gelir. Gezmek ve görmek için çok fazla sayıda yere sahiptir. Gzira şehri öğrenciler tarafından çok fazla bilinmez ancak giden her öğrenci tekrar tekrar bu şehirde olmayı ister. Sliema eğlence merkezlerine, başkent Valetta’nın mükemmel manzarasına, berrak sularda yüzme alanlarına yakınlığı ile oldukça popüler bir konuma sahiptir. Gzira şehrinde birçok farklı restoran ve cafeler bulunmaktadır. Bu şehirde yaşayan halk oldukça akıcı İngilizce konuşmaktadır. Ayrıca bu şehirde bulunan halk çok sıcakkanlıdır ve buraya gelen tüm öğrencilere yardımcı olmak adına ellerinden geleni yapmaktadır. Gzira, tarihi ile de anılan bir şehirdir. Gzira şehri II. Dünya savaşında oldukça önemli bir yere sahiptir. İngilizler için bu şehir bir deniz üssü olarak kullanılmıştır. Bilindiği gibi Malta adası İngiliz sömürgesidir. Hatta günümüzde hala bu tarihi kalıntılara Malta’da rastlayabilirsiniz.

Valetta

Malta’nın başkenti Valetta, 92,000 nüfusa sahip bir şehirdir. Şehrin geçmiş dönemi ve geçmiş döneminden günümüze getirdiği alanları hayli dikkat çekicidir. Adını kurucusu büyük Üstat şövalye Saint Jean de la Valette’den alan şehir, surlarla çevrili yapısı ile dikkat çekicidir. 10 yılda tamamlanan surların sadece Elmo Kalesi’ndeki duvarı 6 ayda tamamlanmıştır. Surların yapılış amacı Maltalıları korumak ve kollamak olduğu için Maltalılar için önemli bir yerdir.

Dünya turizminde önemli bir yere sahip olan Valetta, surları ve diğer güzellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Malta’da eğitim gören öğrenciler ve turistlerin sıklıkla ziyaret ettikleri şehir, ızgara biçiminde kurulduğu için oldukça temiz ve ferah ortamlara sahiptir. Yıllarca pek çok medeniyete ev sahipliği yaparak günümüze gelmeyi başaran Valetta, Malta’da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Akdeniz iklimine sahip olan bu şehirde, hava kışın dahi ılıman geçmektedir. Yürüyerek her noktasına ulaşabileceğiniz bir şehir olan Valetta’da şehir içi ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. ‘Şövalyelerin Şehri’ olarak anılan Valetta; renkli gece hayatı, zengin kültürü ve sanat camiası, hayranlık bırakacak tarihi yapıları ile her yıl dünyanın pek çok noktasından gelmekte olan turistlere, öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.

Gozo

Akdeniz’in tam kalbinde bir ada ülkesi olan ve Malta Cumhuriyeti’nin ikinci büyük adası olan Gozo, yavaş akan ritmi ve sükûneti ile biliniyor. Malta Adası ile kıyaslandığında daha kırsal bir ada olan Gozo, gerek tarihi ve kültürel mirasları gerekse doğal güzellikleriyle turizm değeri yüksek bir destinasyon. 67 km² yüzölçümüne sahip adanın başkenti eski adı Rabat olan başkent Victoria, adanın orta kısmında konumlanıyor. Malta Adası’nın hemen kuzeyinde Malta’nın “kız kardeşi” olarak bilinen Gozo, özellikle sakin ve huzur dolu bir dil eğitimi süreci yaşamak isteyen yetişkinler için doğru bir tercihtir. Gozo doğal güzellikleri ve tarihi ziyaret yerleriyle öne çıkan, pek çok koya ve plaja sahiptir ve İtalya’yı oldukça anımsatan bir adadır. Gozo ve Malta arasında sürekli olarak feribot düzenlenmekte olup yolculuk yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Gozo İngilizce yurtdışı eğitim için ülkenin diğer adası olan Malta Adası’nın ünlü şehirleri St Julians ve Sliema’nın gölgesinde kalmış olsa da yine de alternatif şehirlerinden birisidir. Gozo’da İngilizce dil eğitimi sunan birçok dil okulumuz bulunmaktadır.

1991 yılında Malta’da kurulmuş ve günümüz itibariyle 3 farklı kıtada 6 farkı ülkede 20’nin üzerinde şubesi bulunan, uluslararası eğitim sektörünün önde gelen zincir okullarından biridir. Öğrenci kapasitesi açısından Malta’nın en çok öğrenciyi misafir eden okullarından biri olmakla birlikte tüm okulların merkezi halen Malta şubesidir. Bütün şubeleri ile birlikte yıllık 45.000’den daha fazla öğrenciye eğitim sunmaktadır, dolayısıyla böyle bir organizasyonun altından kalkabilmesi adına gerekli olan tüm süreçlerini zaman içerisinde oturtmuş, yönetim stratejisi, öğrenci ilişkileri, eğitim metodolojileri veya süreç akışları açısından problem yaşanmayan, kurumsallaşma sürecini tamamlamış bir okuldur.
EC Dil Okulu’nda 30 yaş ve üzeri öğrencilere yönelik ayrı sınıflar mevcuttur, bu sınıflarda yalnızca 30 yaşın üzerindeki öğrenciler eğitim görmektedir. Böylece hem 30 yaş ve üzeri, hem de 30 yaşında altındaki öğrenciler sınıf ortamında kendi yaş gruplarındaki farklı öğrenciler ile daha yüksek etkileşim halinde olabilmektedir, ki bu da sürecin verimliliğini arttıran önemli bir ayrıntıdır. EC Dil Okulu, yılın her dönemi düzenli şekilde 30 yaş ve üzeri sınıflara sahip olan Malta’daki iki okuldan biridir.

Akdeniz adalarının zarafetinin Malta tarihinin güzelliğiyle birleştiği yerde İngilizce öğrenin. Sprachcaffe St. Julians’s İngilizce dil okulu yakınında bulunduğu renkli St. Julian’s şehri, adanın doğu sahilinde yer alıyor. Önceden bir balıkçı köyü olan bu şehir şimdi, restoran, pub ve eğlence merkezleriyle dolu hareketli bir yerdir. Yıl boyu parlayan güneş ve katılabileceğiniz sayısız aktivitelerle, Sprachcaffe Malta başarılı bir eğitim ve sınırsız sayıda anıyı garanti ediyor. Yeni arkadaşlarla dolu bir ortamda yaşayarak öğrenin ve her dil seviyesinden öğrenciye sunulan eğitim deneyimininden yararlanın.

ESE Dil Okulu; Açılımı (European School Of English) olan Dil Okulu 1996 kurulmuştur. 4 ayrı binaya sahiptir. Ana binası ve merkezi St. Julians, Paceville’dedir. Genel İngilizce kurslarının yanında Malta’nın güzelliklerinden faydalanmalarını sağlayacak aktivite programı sunulur.Okulun konumu: St. Julians’ın tam kalbinde, Salina Körfezi’ndeki Salini Resort’ta yer alır. Plajlara, mağazalara, toplu taşımaya ve şehrin sosyal yaşamına yakın konumdadır.

Eğer Malta’da Dil Eğitimi almak istiyorsanız, İnternational House Malta öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan çok kapsamlı kurs imkânları sunmaktadır. St.Julian’s yetişkin öğrenciler için merkezinde üç ayrı faaliyet gösteren Malta, Paradise Bay’de her şeyin dahil olduğu bir genç öğrenciler programı yürütmektedir. Dünyanın dört bir yanından öğrenciler karşılamakta ve küçük faaliyetlerimizle her öğrencinin kendisini eşsiz hissetmesini sağlıyor. Yetişkin merkezi Malta’nın ana merkezi olan St.Julian’s (Paceville)’dan yalnızca 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Okula yürüme mesafesi içerisinde birtakım konaklama seçenekleri sunmaktadır. İnternational House’da öğrencilerin okul ortamının ötesinde bir beklentilerinin olduğunun farkındayız. Bu nedenle, aynı zamanda hava limanı transferleri ve boş vakit faaliyetleri de düzenliyor, Malta’da Dil Eğitimi almayı öğrenci için eğlenceli bir hale getiriyoruz.

Maltalingua Dil Okulu, 2011 yılında Malta’nın merkezi şehirleri olan St. Julian’s ile Sliema şehirlerinin kesişiminde, oldukça iyi bir lokasyonda bulunan tarihi binasında eğitim veren, yüksek kalite standartların ve ihtiyaç odaklı çözümler sunma vizyonuyla kurulmuş butik bir okuldur. Okul yönetilcileri “kendi küçük, kalbi büyük” ifadesiyle okullarını tanımlamaktadırlar. Okulun kurucu ve yöneticileri ingilizce olup, İngiliz ekolünü benimsemiş Malta’daki tek okuldur. Okul binası ana sahil şeridinin bir arka sokağında yer almaktadır. Okul binası çok büyük olmasada, akıllı mimarisi sayesinde öğrencilerine ders görmenin yanı sıra keyifli vakit geçirebilecekleri bir ortam da sunmaktadır.

ACE dil okulu, kendi markasını Malta’nın butik ve kaliteli dil okulu konumlandırmaktadır. Kurulduğu 2012 yılından bu yana da hızlı bir büyüme ivmesi yakalamış ve bulunduğu merkezi konumu, modern mimarisi, güçlü sosyal aktivite programları ve sıcak öğrenci ilişkileri neticesinde Malta’nın göze çarpan okullarından biri olmayı başarmıştır.
ACE English Malta dil okulu Malta’nın merkezi sayılan St. Julians şehrinin Paceville bölgesindeki Bay Street isimli alışveriş merkezinin 3. ve en üst katında bulunmaktadır. Avrupa’da oldukça yaygın olan alışveriş merkezi içerisindeki eğitim kurumlarının Türkiye’de bazı örnekleri bulunmaktadır. ACE dil okulunun bir alışveriş merkezi içerisinde bulunmasının asıl avantajı, oldukça merkezi bir konumda sessiz bir eğitim ortamı sunuyor olmasıdır.

Harika plajlar, renkli gece hayatı ve binlerce yıllık kültür ile Malta, İngilizce öğrenmek için benzersiz bir ülkdedir. Atlas Malta dil okulu, Pembroke’da, deniz kenarındaki güzel St Julian’s kasabasının eteklerinde, plaja sadece birkaç dakika uzaklıkta yer almaktadır. St Julian’s, Malta’nın Kuzeydoğu kıyı şeridinde yer almaktadır ve hem yerli halk hem de yabancılar arasında oldukça popülerdir. S. Juian’s, küçük kasaba ve balıkçı köyü cazibesini kültür merkezi ile başarılı bir şekilde harmanlamaktadır. Canlı barlar, rahat kafeler ve popüler gece kulüpleri unutulmaz günler ve geceler geçirebileceğiniz bir yer haline getirir.

Am Language School dil okulu, Malta Sliema şehrinde yer alan butik bir okuldur. Havaalanından okula olan mesafe ortalama 25 dakika civarındadır. Am Language School 1987 yılında kurulmuş bir okul olup, Feltom kurucu üyelerindendir. Tüm öğretmenleri ana dili İngilizce olan bireylerden oluşur ve hepsi oldukça donanımlı kişilerdir. Öğrencilerin daha iyi bir eğitim alabilmeleri adına akıllı tahtalar kullanılmaktadır. Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için oldukça ideal bir okul olan Am Language School bölge olarak da mükemmel konumlanmıştır. Sliema şehri Malta’da St.Julians bölgesi kadar popüler bir şehirdir. Etrafında gezilip görülecek çok fazla alan vardır. Okulun çevresinde birçok restoran, alışveriş merkezi ve eğlence alanları bulunmaktadır. Ayrıca toplu taşıma ile öğrenciler St Julians şehri ve başkent Valetta’ya çok kısa sürelerde ulaşım sağlayabilecekleri gibi yürüyerek de ulaşabilirler. Okulun diğer okullara göre en büyük avantajlarından biri ise Türk öğrenci oranının diğer okullara kıyasla daha az oluşudur. Aynı zamanda dil okulu fiyatları da oldukça hesaplıdır.

Malta IELS Dil Okulu (The Institute of English Language Studies) bir kültür ve dil okuludur. Okul temel dil eğitimi yapısından başlayarak, öğrencilerinin ihtiyaçlarına uygun eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır. IELS Malta Dil Okulu, Hemen hemen her yaş grubuna hizmet sağlayabilecek standarttadır. En temelden en üst seviyeye kadar dil eğitimi vermektedir. İngilizce öğrenimini kolaylaştırmak ve öğrencilerin rahatlıkla pratik yapabilmeleri vizyon edinmektedir. Bu doğrultuda 1985’ten günümüze kadar hizmetlerini sürdürmektedir. IELS Malta Dil okulu her yıl dil eğitim programlarına dünyanın her bölgesinden öğrenci kabul etmektedir. Profesyonel eğitmen kadrosu ve kültürel aktivitelerinde öğrencilere alışma ve kaynaşma süreçlerinde destek sağlamaktadır. IELS Malta’nın eğitim alanında sunduğu hizmetler birden fazla şehir içerisinde tercih edilebilmektedir. IELS/LAL Malta dil okulunun merkez ofisi Sliemada’dır. Buna ek olarak Gozo şehirlerinde bulunan dil okulu ile öğrencilerine hizmet vermektedir.

Dil eğitimi sürecinde 50. Yılını tamamlayan Inlingua International Schools, dil eğitiminde öğrenciye verdiği değerlerle ve dünyanın birçok yerindeki şubeleriyle öğrencilerini dil hedeflerine ulaştırmayı amaçlayan dil okullarından birisi olmayı başarmıştır. Malta’da 40 yıllık eğitim tecrübesiyle o yıllarda Malta’daki tek dil okulu olan Inlingua Malta Dil Okulu, sertifikalı öğretmenleriyle ve bulunduğu konum itibariyle tercih sebebi olmayı başarmıştır. Davetkâr ve kaliteli öğretim metotlarını, farklı işlerde profesyonel olarak çalışmış eğitimcilerinin tecrübeleriyle farklı alanlarda öğrencilerine aktarmaktadırlar. Dil eğitimi için Malta’ya gelen öğrencilerine farklı tecrübeler kazandıran Inlingua Malta Dil Okulu, haftalık ders saatinin yoğunluğuna göre değişiklik gösteren genel İngilizce kurslarından, profesyonel hayata adım atmak isteyen öğrenciler için iş İngilizcesi kursu ve birebir İngilizce kursuna kadar birçok alanda dil eğitimi vermektedir.

Bilgi birikimi ve güçlü operasyonel yapısıyla yüksek standartlarda hizmet sunan Eurocentres Malta Dil Okulu, hedeflerini yüksek tutan öğrencilerin beklentilerini karşılamayı başarıyor. Akademik kadrosunu özenle seçen ve alanında en iyiler ile çalışan Eurocentres Malta, dil becerilerini geliştirmek için izlediği kendine özgü yollar sayesinde İngilizce eğitimi eğlenceli bir hale getiriyor.
8 sınıf, kütüphane, öğrenci salonu, bilgisayar odası, bahçe ve terası bulunan Eurocentres her yıl dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere kapılarını açıyor. 16 yaşından itibaren öğrencileri kabul eden kurumda, 30 yaş üzerine eğitim alan kişiler de bulunuyor. En fazla 14 kişilik sınıflarda aktif öğrenmeyi mümkün kılan Eurocentres, başarılı bir kurs hayatı geçirmeyi garantiliyor.
1968’den bu yana Avrupa Konseyi danışmanlığı görevini üstelenen Eurocentres, dil eğitimi konusunda yürüttüğü projelerle birçok okul için dil eğitimi konusunda öncülük ederek kalitesini ve profesyonelliğini kanıtlıyor.

Linguatime Malta Dil Okulları, 20 yıllık tecrübesiyle Malta’da kaliteli İngilizce dil kursları sağlayan profesyonel bir İngilizce dil okuludur. Okul turistlerin ve ada halkının uğrak gezi noktalarından biri olan Sliema bölgesinde yer almaktadır. Merkezi bir konumda olan Linguatime dil okulu bir çok yere yürüme mesafesinde olup denize sıfır sınıfları ile diğer dil okullarından konum itibari ile daha avantajlıdır. Bunun yanında bölgede mağazalar, restoranlar, barlar, kafeler ve bankalar da dâhil olmak üzere ihtiyacınız olan her şeyi kolayca yürüme mesafesinde bulabileceksiniz. Malta’da bir dil okulu seçerken akreditasyona sahip olduğundan emin olmanız önemlidir. Akredite olan okullar, söz konusu derneklerin kalite yönetim kurulu tarafından sıklıkla izlenir, ziyaret edilir ve kontrol edilir. Akredite, okulun yüksek kalitede olmasını ve hizmetlerinde sürekli gelişmesini sağlar. Linguatime FELTOM ve EFL izleme kurulu tarafından akredite edilmiştir. Malta hükümet yetkilileri tarafından lisanslanmıştır ve uluslararası alanda da IALC tarafından akredite edilmiştir.

Club Class Dil okulu Malta’nın en iyi dil okullarından biridir. Bir aile işletmesi olan Clubclass English Language School, İngilizce öğrenmek isteyen yabancı öğrencilere üst düzey eğitim ve kaliteli konaklama sağlamak amacıyla 1999 yılında kurulmuştur. 20 yıl önce öğrenmeye kapılarını açtığından beri Clubclass, Malta’nın önde gelen İngilizce Dil Okullarından biri ve aynı çatı altında öğrenim, konaklama ve tesisler sunan tek okul olarak kendini sağlam bir şekilde kurmuştur. Bu kombinasyon, öğrencilerin işe gidip gelmek için daha az zaman harcamasına yardımcı olur ve onlara ders çalışmak veya boş zaman için daha fazla zaman tanır. Öğrenci evimiz, öğrenci yurdumuz, rezidans dairelerimiz ve yanı sıra aile yanında rezidans gibi diğer konaklama seçenekleri de mevcuttur.
Yıllar boyunca, Clubclass İngilizce Dil Okulu, anakara Avrupa’dan ve Asya ve Güney Amerika’dan gelen öğrencilerle dünyanın her yerinden binlerce öğrenciyi kendine çekmiştir. Clubclass’ın uluslararası öğrenciler arasında giderek artan popülaritesi, öğretimimize verdiğimiz tutkunun ve bizimle kalmayı seçen herkesle kurduğumuz güçlü ilişkinin kanıtıdır.

Link School of English Swieqi Dil Okulu 1992 yılında Swieqi’de kurulmuş sessiz, sakin eğitime elverişli bir bölgede yer almaktadır. Her öğrenciye ayrı bir ilgi gösterilmektedir. Okul’da yıl boyu eğitim verilmektedir. Tüm sınıflar tam donanımlı ve modern ekipmanlara sahiptir. Klimalı sınıflar, çalışma sınıfları, video, oyun odaları, kablosuz internet, internet kafe,ve bahçe okul bünyesinde bulunur. Yaz aylarında ise çocuk kampları, gym, tiyatro ve çeşitli spor faaliyetleri öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır. Öğrenciler yaşlarına, seviyelerine ve milliyetlerine göre sınıflara ayrılarak eğitim görmektedirler. Tüm öğretmenler uluslararası standartlarda ve mesleğinde uzman kişilerden seçilir.

International House Malta, Malta’nın en popüler bölgesi olan St. Julians’a bağlı olan Swieqi’de yer alır. Şehir merkezine 15 dakikalık bir yürüme mesafesinde yer almaktadır. Kafeterya, restoran ve mağazaların bulunduğu Paceville bölgesi ile plajlara sadece 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesindedir. Az mevcutlu sınıflara sahip olan okulda öğrencilere ayrı ayrı gerekli ilgi gösterilmektedir.
2 katlı kendine ait bir binada hizmet veren International House Malta Dil okulu 4 adet sınıf, çalışma salonu, bahçe, kafeterya ve ücretsiz internet erişimine sahiptir. Okul ’da dil eğitimin yanı sıra çeşitli aktivite programları ’da uygulanmaktadır.

ELA Malta dil okulları 1988 yılında kurulmuştur. Butik bir dil okul olarak hizmet vermektedir. Eski adı Chamber College olan okul şu an English Language Academy ismi ile anılmaktadır. Öğrencilerini ailelerinden bir parça gibi görürler ve fazlasıyla ilgilenirler. 30 yıldır Malta’da dil eğitimi alan öğrenciler için en iyi eğitimi vermek için uğraşmaktadırlar. ELA dil okulu FELTOM üyesidir. Ayrıca Malta Üniversite’sinin resmi temsilcisidir. Okulda klimalı sınıflar, öğrencilerin bilgi alabileceği bir resepsiyon, ders aralarında vakit geçirebilecekleri bir kantin ve çalışma alanı bulunmaktadır. Ücretsiz internet erişiminden de faydalanabilirler. Son teknolojiler kullanılan bu okulda sınıflar tam donanımlıdır. Okul resmi tatillerin haricinde haftanın 5 günü hizmet vermektedir. Okul Gzira şehrinde yer almaktadır. Sliema şehrine ise yürüme mesafesindedir. Gzira şehri Msida ve Sliema şehrileri arasında yer almaktadır. Plaja, restoranlara, mağazalara ve Malta Üniversitesi’ne çok yakındır.30 farklı ülkeden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Okula kayıt yaptıran öğrencilerin en büyük avantajları Malta’da dil eğitimi almanın yanı sıra bir de Malta Üniversitesi’nin yüzme havuzunu, spor salonunu ve futbol sahasını kullanabilmeleridir.

Chamber College Malta Dil Okulu, Malta’nın sakin ve güvenli bir bölgesi olan Gzira şehrinde 2005’te kurulmuş olup sunduğu kaliteli eğitim programları ve renkli aktiviteleri ile Malta’nın en kaliteli okulları arasında yer almaktadır. Malta Üniversitesi’ne yakın konumu okul için ayrı bir tercih sebebidir. Chamber College Malta Dil Okulu tamamen öğrenci konforu için tasarlanmış şık ve klimalı 27 sınıfa sahiptir. Chamber College Malta Dil Okulunda her seviye için Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, uluslararası geçerliliği olan TOEFL IBT Kursu, IELTS Kursu, Cambridge Sınavlarına Hazırlık kursları, İş İngilizcesi Kursu ve Executive English kursları (bire bir İngilizce kursları) için uzman kadroya sahiptir. Öğrenim sadece okulda bitmeyeceği gibi okul dışında da birçok farklı aktivite olanağı da öğrencilere sunulmaktadır.

LSC Malta, Haziran 2014’te Malta’da küresel bir yüksek öğrenim sağlayıcısı olarak kurulmuştur ve LSC Global Grubu’nun bir parçasıdır. LSCM’nin birincil hedefi, Malta’nın önde gelen küresel yüksek öğretim sağlayıcısı olmaktır. LSCM, ana kurumu olan LSC, Londra’nın vizyonu ve misyonu doğrultusunda, LSCM, Malta’daki öğrencilere lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Kampüs ortamında eğitim almak isteyen kişiler için en ideal okullardan bir tanesi olan LSC kampüsü, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tarihi Valletta şehrinin yakınında ve adanın ana ulaşım merkezine ve çok sayıda tarihi yapıya, alışveriş merkezine, eğlence bölgesine ve eğlence mekanına kolayca ulaşılabilecek bir konumdadır. LSC Malta’da, milliyetler ve kültürlerin karma yapısı olan bir öğrenci popülasyonundan oluşan gerçekten çeşitli bir ortama dalmış olacaksınız, bu da eğitiminizi temel akademik başarının ötesine geçen gerçekten biçimlendirici bir deneyim haline getiriyor.

1989 yılında İngiltere’nin Güneyinde, sahil şehri olan Bournemouth’da kurulmuş. Ayrıca Malta’nın başkenti Valetta’da şubesi bulunan okul ‘’Öğrenmek eğlenceli’’ misyonuyla öğrencilerine eğitim sunmaktadır. Otobüs durağı 3-4 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca okul, Malta’nın eğlence merkezi olan Paceville’e 5 dakika feribot yolculuğu ve 10 dakika otobüs yolcuğuyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Okul çevresinde birçok restoran, market ve dükkanlar bulunmaktadır.

Easy School of Languages, alanında uzman bir dil eğitimi okuludur. Öğrencilerin daha iyi eğitim almaları ve dil kullanımı konusunda kendilerine güvenlerinin yerine gelmesini sağlamaktadır. Her öğrenci ile birebir ilgilenilerek öğrencinin gelişimi yakından takip edilmektedir. Akademik ekipler tarafından tasarlanan kendilerine özel bir eğitim sistemine sahip olan okul öğrencilerin kapsamlı bir eğitim almalarını sağlamaktadır. Okul bünyesinde eğitim veren öğretmenlerin tamamı TEFL Sertifikalı, Cambridge ESOL CELTA ve Trinity TESOL sertifikalıdır. Okul öğretmenleri, öğrenmeye devam eden, yaşam boyu öğrenme felsefesini izleyen eğitimcilerdir. Easy Shool of English bu özellikleriyle Malta dil okulları arasında önemli bir yer edinmiştir. Okul binası Valletta’nın merkezinde yer almaktadır. Okulun binası tarihi bir binadır. Yakın zamanda restore edilen binadaki bütün sınıflar akıllı sınıf kapsamındadır. Toplamda 15 sınıfta ders yapılmaktadır. Binada yer alan test merkezinde öğrenciler başlangıçta sınıflarına yerleştirilmek üzere deneme testine tabi tutulmaktadırlar. Malta’nın başkentinde yer almanın sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. Öğrenciler derslerden sonra ve boş vakitlerinde mağazaları, tarihi yerleri, müzeleri, bar ve kafeleri gezebilirler.

1997 yılında Gozoda kurulmuş olan BELS İngilizce Dil Okulu bir aile tarafından işletilmekte olan ve tümüyle akredite olan butik bir İngilizce dil okuludur. Maltaya 25 dakikalık mesafede bulunan, 28 bin nüfusa sahip olan ve Akdeniz’in ortasında eşsiz bir ada konumunda olan Gozo şehrine ulaşım feribot veya deniz uçağı ile sağlanmaktadır. Gozo’nun Kerċem adındaki kırsal bölgede bulunan BELS Gozo, öğrencilerin dostça bir atmosfer ve hoş bir ortamın keyfini çıkarırken İngilizce öğrenmeleri ve çalışmaları için mükemmel bir ortam sağlar. Okulun felsefesi, hem sınıf içerisinde hem de sınıf dışarısında öğrenmeyi teşvik eden bütünleyici bir dil öğrenme yaklaşımına dayalıdır. Öğrencilere yoğun yaşam tarzlarından sıcak ve hoş bir mola sağlayarak, öğrenime elverişli bir ortamda İngilizce kursları sunmaktadır. Her kurs, öğrencilerin kişisel öğrenme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. Okulun öğretmenleri, Malta ve Birleşik Krallık’tan gelen, motive ve kendini adamış bireylerden oluşur ve TEFL,CELTA ve TESOL’dan uluslararası kabul görmüş niteliklere sahiptirler. Okulun en temel değerleri ise en yüksek kalitede eğitim sunmak olarak geçmektedir. İhtiyaca göre özel geliştirilmiş kurslar sunulması, sınıflarda uluslararası öğrenci karışımını en iyi şekilde sağlamak konuları da BELS dil okulun tercih edilmesindeki en büyük nedenler olarak görülmektedir.

1985 senesinde kurulan IELS Malta 36 seneyi aşkın süredir Malta’da dil eğitiminin önde gelen sağlayıcılarından bir tanesidir. Yüksek teknoloji ile donatılmış eğitim tesisleri ve konusunda uzman eğitim kadrosu ile dil eğitimi için Malta’yı tercih eden öğrencileri için ihtiyaca yönelik dil eğitimleri sunmaktadır. Alışılmışın dışında bir İngilizde deneyimi arayan yetişkin öğrenciler için Gozo, daha çevreci, daha sessiz ve oldukça bireysel bir deneyim vadetmektedir. Gozo’da İngilizce eğitimi almak, Malta’nın günlük koşuşturmacasından kaçmanızı sağlasa da, özellikle hafta sonlarında ünlü olduğu muhteşem tarihe, alışverişe ve gece hayatına kolayca ulaşabilirsiniz. IELS Gozo lokasyonu ve deneyimi ile farklı ülkelerden ve her kesimden gelen öğrencilerine hem öğrenmek hem de boş zamanlarını paylaşmak için harika bir atmosfer oluşturmaktır.

dalgalara yelken aç!

dalgalara yelken aç!

dalgalara yelken aç!

dalgalara yelken aç!

dalgalara yelken aç!

Sıkça Sorulan Sorular

Yaz okulu programları hangi avantajları sunar?

Yaz okulları, öğrenmeyi eğlenceli kılarak, dil becerilerinizi geliştirmenin yanı sıra kültürleri deneyimleme şansı da sunar.

Work and Travel ile hangi ülkelerde iş deneyimi yaşayabilirim?

Work and Travel programımız, Amerika, Avustralya, Kanada gibi birçok ülkede iş deneyimi fırsatı sunar.

Öğrenci Work and Travel programına kimler başvurabilir?

Öğrenci Work and Travel programına, üniversite öğrencileri başvurabilir. Detaylı şartlar için lütfen başvuru sayfamızı inceleyin.

Eğitim danışmanlığı hizmetiniz ücretli mi?

Hayır, eğitim danışmanlığı hizmetimiz ücretsizdir. Size en uygun eğitim seçeneklerini belirlemekte ve başvuru sürecinde size rehberlik etmekteyiz.

Başvuru süreci nasıl işliyor?

Başvuru süreci, başvuru formunu doldurmanız, gerekli belgeleri hazırlamanız ve başvuru takvimine uygun olarak başvurunuzu tamamlamanızı içerir. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.