Skip to main content

Kanada, eski adı ile Kanada Dominyonu Kuzey Amerika kıtasında en kuzeydeki ülkedir. 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan, merkezi olmayan, anayasal monarşi ile yönetilen, 1867’de Konfederasyon yasası ile kurulan bir federasyondur. Kuzey Amerika kıtasının hemen hemen yarısını kaplayan, yüzölçümü bakımından Rusya Federasyonundan sonra dünyanın ikinci büyük ülkesi. Doğusunda Atlas Okyanusu, batısında Pasifik Okyanusu, kuzeyinde Alaska ve Kuzey Buz Denizi, güneyinde ise ABD vardır. Atlas Okyanusundan Pasifik Okyanusuna uzunluğu 5000 km, Amerika-Kanada sınırından kuzeye kadar olan uzunluğu ise 4480 kilometredir. Kanada’nın başkenti Ottawa’dır. Kanada, bilingual (iki resmi dili olan) bir ülkedir. Montreal’de İngilizcenin yanı sıra Fransızca öğrenmek de mümkündür. Montreal’in bulunduğu Quebec eyaletinde yoğun olarak Fransızca konuşulur. Yani Kanada, iki yabancı dil birden öğrenmek isteyenler için eşsiz bir ülkedir.

Kanada’da dil okulları her yıl binlerce öğrenci tarafından tercih edilmekte ve bu sayı her geçen yıl artmaktadır. Kanada’da dil eğitiminin tercih edilmesinin başlıca sebepleri vardır. Bu sebeplerden ilki ülkenin dünyanın en yaşanabilir, güvenli ülkeleri arasında yer almasıdır. Bir diğer neden ise ülkenin bütçe ve ihtiyaca göre farklı eğitim seçenekleri sunuyor olmasıdır. İngilizce dil eğitimi konusunda binlerce seçeneğin bulunduğu Kanada’da müfredatlar da oldukça başarılı ve örnek teşkil edecek şekilde oluşturulmuştur. Sürekli yenilenen ders müfredatları ve içeriklerinin yanı sıra çok kültürlü bir yapıya sahip ülke olması dil eğitimi konusunda ülkenin yoğun talep görmesine neden olmaktadır. Dünyanın pek çok ülkesinden gelen öğrenciler ile beraber Kanada’da dil eğitimi almak hem İngilizce seviyenizi ilerletmek hem de pek çok farklı kültürü yakından tanıyabilmeniz için kaçırılmayacak bir fırsattır. Ülkenin doğal güzellikleri de Kanada’da dil eğitimi için tercih sebeplerinden biridir. Dünyanın en yaşanılabilir ülkelerinden birisi olan Kanada, yurtdışında İngilizce dil kursu denilince akla ilk gelen ülkelerdendir. Kanada’da İngilizce eğitim için en çok tercih edilen şehirler Toronto ve Vancouver’dır. Bunun dışında Montreal, Calgary, Ottawa gibi şehirlerde de İngilizce dil eğitimi almak mümkündür.

Konaklama

Kanada’da dil okuluna gidecekseniz, eğitim ücretinin yanı sıra konaklama fiyatları da bir diğer önemli unsurlardan biridir. Kanada dil okulu konaklama fiyatları değişkenlik gösterdiğinden ve okulun bulunduğu şehir ve tercih edilecek olan konaklama türüne göre farklı ücretlerle karşılaşabilirsiniz.
Burada karşınıza üç adet seçenek çıkmaktadır:
Yurt: Kanada’da dil okuluna giden öğrenciler dilerlerse bir öğrenci yurdunda kalabilirler. Eğer uzun süreli konaklama yapacaksanız o halde yurt tercihinde bulunmak sizin için daha iyi olacaktır. Kısa süreli konaklama için hostel veya gençlik yurtları daha uygundur.
Aile Yanı: Aile yanında konaklama yine uzun süreli kalacak olan öğrenciler için en uygun konaklama türüdür. Aile yanı konaklaması aynı zamanda Kanada’da dil okulu okuyan öğrenciler arasında en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Bunun nedeni ise, birlikte yaşayacağınız ailenin yanında da dilinizi geliştirebilecek olmanızdır.
Oteller, Gençlik Yurtları ve Hosteller: Bu seçenek genellikle kısa süreli olarak kalacaksanız uygun olacaktır. Ancak öncesinde, haftalık, 15 günlük veya birkaç aylık olarak kalacaksanız otel veya diğer yer rezervasyonlarınızı 2-3 ay önceden yapmanızda fayda var. Ve ek olarak genellikle Ağustos ve Mayıs ayları oldukça yoğun olduğundan bu zaman aralığına rezervasyon oluşturmamanızdır.

Yaşam

Kanada, Türkiye ekonomik şartlarına en uygun ülkelerden biridir. Türk öğrencilere özel olarak hazırlanan promosyonlar, CAD kurunun diğer para birimlerine karşı avantajlı olması gibi özellikleri sayesinde yaşam ve konaklama maliyetleri, öğrenci ve aileleri için büyük yük olmaktan çıkıyor.
Kanada dünyanın en güvenilir ülkeleri arasında yer almaktadır. Kanada’da özellikle büyük şehirlerde ve merkezi bölgelerde sosyal hayat oldukça hareketlidir. Montreal, Toronto, Vancouver gibi şehirlerde gece hayatı, sanat, spor ve festival gibi aktiviteler bakımından oldukça fazla seçenek bulunmaktadır. Öte yandan doğal güzellik bakımından da Kanada oldukça zengin bir ülkedir. Trekking, kayak, bisiklet, kampçılık gibi pek çok aktivite yapılabilmektedir. Birçok etnik yapıyı içinde barından ülke toplumsal saygının yerleşmiş olduğu yerdir.
Ülkede düzenlenen pek çok festivaller, dünyanın birçok ülkesinden kişiyi Kanada’da buluşturmaktadır. Ülkedeki parklar, ünlü gece kulüpleri ve salaş pubların yanı sıra birçok dünya mutfağına ait restoranlar ile sosyalleşme bakımından oldukça öncü bir ülkedir. Kanada’nın doğal güzellikleri ise sakin ortamdan hoşlanan öğrenciler için eşsiz bir dinlenme ortamı yaratmaktadır.

İklim

Bölgeler arasında iklim bakımından büyük farklılıklar görülür. Kuzey bölgelerinde kışlar uzun ve soğuk, batı ve güneydoğuda ise daha yumuşak geçer. Temmuz ayında ısı ortalaması 16°C’dir. iklimi etkileyen en önemli faktörler denize ve Kuzey Kutbu’na olan uzaklık ve yakınlık derecesidir. Kuzey Kutbu kuşağı içinde kalan bölgelerde, mesela Euroka’da kışın ısı ortalaması -37°C’dir. Yazın ise en yüksek +6°C’ye çıkar. Yağmur kar yağışı da denizden olan uzaklığa bağlı olarak değişiklik gösterir.

Ulaşım

Kanada, ülke genelinde şehirleri ve toplulukları birbirine bağlayan iyi gelişmiş karayolu, demiryolu, havacılık, otobüs ve feribot ağlarına sahiptir. Otobüsler, metrolar ve trenler, ülke çapındaki büyük şehirlerde ve yerel seyahat için mevcut olan çeşitli ulaşım modları arasındadır. Otobüs ağı oldukça yaygındır ve trene kıyasla daha ucuzdur. Toronto-Vancouver arasında en uzun tren yolu ağı uzanmaktadır. Hava ulaşımı için 300’den fazla havalimanına sahip olan Kanada çok azını uluslararası ulaşımda kullanmaktadır. Uçak yolcuğu oldukça pahalıdır. Air Canada ve Canadian Airlines Kanada’nın başlıca hava yollarıdır. Her şehir veya bölgenin tipik olarak kendi ulaşım sistemi vardır ve ücretler ve tarifeler konuma göre değişir.

Çalışma

Kanada dil okulu çalışma izni verilmemektedir. Çünkü Kanada’da herhangi bir dil eğitimi alırken öğrencilerin çalışmalarına olanak sağlamaz ancak üniversite ve lisans eğitimi alan öğrencilere belli süresi olan çalışma izni verir. Kanada Hükümeti 24 haftadan kısa süreli olan programlara katılan öğrencilere Geçici Öğrenci Vizesi verir. Bu vize türü ise 180 gün ülkede kalma izni verir ve uzatılma gibi bir olanağı bulunmaz. Kanada dil okulu vizesi ile ülkeye giriş yapan öğrencilere çalışma hakkı tanımamaktadır. 24 hafta üzeri olan eğitim programları için ise Eğitim Vizesi verilir. Bu vize çeşidi ise eğitim programının bitiş tarihine ek olarak 90 günlük olarak verilir. Bu vize çeşidini uzatmak mümkündür. Eğitim vizesi ile ülkeye giriş yapan dil okulu öğrencilerinin çalışma imkânı bulunmaz. Üniversite, Lisans eğitimi, Sertifika ve kolej eğitimi alan öğrencilerin haftada yaklaşık 20 saat yarı zamanlı çalışma izni bulunur.

Kanada, 1994 yılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından dünyada yaşanılacak en iyi on ülkeden biri seçilmektedir. Kanada, özellikle yaygın ve çok yüksek kaliteli eğitim olanakları, ortalama yaşam süresinin uzunluğu (evrensel sağlık bakım sistemi nedeniyle), gelir seviyesi, düşük suç ve şiddet oranı, cinsiyet eşitliği gibi nedenlerle her yıl ilk sıralarda yer almaktadır. Bununla birlikte; Vancouver, Toronto ve Montreal şehirleri güvenlik, çevre temizliği, kültürel etkinlikler ve çekici yaşam tarzları ile dünya sıralamasında yaşanılacak ve çalışılacak en iyi şehirler arasında ilk sıralarda gösterilmektedir. Kanada’nın hangi şehrini seçerseniz seçin pek çok eğlenceli aktiviteden yararlanabilme olanağınız bulunmaktadır.

Toronto

2.8 milyondan fazla nüfusuyla büyük bir metropol olan Toronto, aynı zamanda dünyanın en etnik nüfus çeşitliliğine sahiptir. 2004 Birleşmiş Milletler raporuna göre Toronto, Miami-Florida’dan sonra dünyadaki en yüksek ikinci göç alan şehri olmuştur. Toronto sakinlerinin neredeyse yarısı Kanada dışında doğmuştur. Ortaya çıkan bu kültürel çeşitlilik, şehrin etnik mahallelerinde yaşatılmaktadır. Dünyanın dört bir yanındaki kültürlerden mağaza ve restoranların artması, şehri dünyanın ziyaret edilmesi gereken en heyecan verici yerlerinden biri haline getirmiştir. Bu kadar çeşitli popülasyona rağmen Toronto’daki huzur, Kanada toplumunun hoşgörülü karakterinin bir yansımasıdır. Toronto aynı zamanda Kanada’nın en çok dil okulu-kolej ve üniversitesine ev sahipliği yapmaktadır. Her bütçe ve ihtiyaca uygun okul ve program bulunabilir. Her ne kadar Toronto’da 4 mevsim yaşanıyor olsa da kışlar daha uzun ve soğuktur. Kar-buz ve soğuktan daha az etkilenmek için şehir merkezinde binaları birbirine bağlayan bir sistem mevcuttur. Yazlar ise sıcak ve nemli olur. Hem Ontario Gölü hem de çevredeki diğer göller Torontolular için yüzme-plaj ve su sporları için olanaklar sunmaktadır. Toronto’da yeme-içme ve gece hayatı da oldukça renklidir. Tiyatro-opera-bale ve konserler açısından zengin bir program mevcuttur. Ayrıca çok sayıda festival de yıl boyunca düzenlenmektedir.

Vancouver

Vancouver Kanada’nın batısında, British Colombia eyaletinde yer alan nezih ve düzenli bir liman şehridir. Toronto ve Montreal’den sonra ülkenin en büyük üçüncü metropolüdür. 2.5 milyonun üzerinde nüfusa sahip olan Vancouver aynı zamanda iklimi ve çevresindeki doğal güzelliklerle dikkat çeker. Hemen yakınından geçen Gulf Stream sıcak su akıntısı ve okyanus etkisi ile kışlar kapalı ve yağışlı ancak Kanada’nın diğer bölgelerine kıyasla oldukça ılımandır. Şehir merkezine kar çok nadir yağar. Bununla beraber toplu taşıma ile bile gidilebilecek mesafede er alan çevresindeki dağlar kış boyunca karlıdır ve kayak ve snowboard seven öğrenciler için mükemmel bir seçenektir.

Toplu taşıma otobüs ve skytrain adı verilen metro sistemi yanında özellikle Kuzey Vancouver tarafında vapur ve feribotla sağlanır. Şehirde çok sayıda dil okulu-kolej mevcuttur. Ayrıca Simon Fraser ve UBC gibi 2 büyük üniversiteye ev sahipliği yapar. Vancouver dil okulları genellikle şehir merkezindedir ve homestay konaklamalara ortalama 30-45 dakika mesafede ulaşılabilir. Özellikle film stüdyoları ve dijital animasyon programları ile ünlenen Vancouver kuzeydeki Hollywood olarak da adlandırılmaktadır.

Montreal

Kanada’nın ikinci en büyük şehri olan Montreal aynı zamanda Paris’ten sonra dünyanın en büyük ikinci Fransızca konuşulan şehridir. Sinema, müzik gibi kültürel aktiviteleri ve festivalleri ile Montreal dünyada ilk sıralarda yer almaktadır. Kanada ile ilgili hep önümüze çıkan bilingual şehir özelliği en çok Montreal’de karşımıza çıkar. Şehirdeki pek çok dil okulu hem Fransızca hem de İngilizce eğitimler sunmaktadır. Bu okullar Fransızca için gelen öğrencilerini ana dili Fransızca olan homestay konaklamalara ve İngilizce için gelenleri ana dili İngilizce olanlara yerleştirirler. Montreal Kanada’nın ve dünyanın en ünlü üniversitelerinden McGill University’e ev sahipliği yapar. Şehirde çok sayıda kolej ve dil okulu da bulunmaktadır. Toronto gibi ılık ve sıcak yazlar ve soğuk kış mevsimleri yaşanır.
Montreal çok uzun seneler boyunca Kanada’nın finans ve endüstri merkezi olmuş ama bu ününü yakın zamanda Toronto’ya kaptırmıştır. Şehirde çok sayıda tarihi bina bulunur ve genel olarak bir Avrupa kültür ve görünümü hissedilir. Montreal şehrinde eğitim alacak öğrencilerin genel Kanada öğrenci vizesine başvurmadan önce CAQ denilen Quebec öğrenci vizesi almaları da gerekmektedir. Bu nedenle vize süreci diğer eyaletlerdeki okullardan daha uzun sürecektir.

Ottawa

Kanada’nın başkenti ve dördüncü büyük şehri olan Ottawa Ontario eyaletinde olmasına rağmen Quebec sınırındadır. Toronto ve Montreal arasında yer alır. Ottawa’da halkın % 32 sinin ana dili Fransızcadır. Ottawa Üniversitesi hem İngilizce hem de Fransızca eğitim sunar ve Fransızca eğitim alan uluslararası öğrencilerden Kanadalı öğrencilerden aldığı gibi daha düşük ücret alır. Bununla beraber dil okullarında İngilizce eğitim sunulur. Kanada’da dil eğitimi alınabilecek en uygun şehirlerden biri olan Ottawa, muhteşem bir ülkenin başkenti olmasının yanı sıra, doğal hayat ve şehir yaşamının iç içe olduğu bir düzendedir. Ayrıca birçok yaşam kalitesi yüksek olan şehre göre uygun maliyetlidir. Yalnızca Kanada’nın değil, Kuzey Amerika’nın önemli şehirlerinden biri olan Ottawa’da dil eğitimi almak oldukça avantajlıdır.
Fazlasıyla turistik bir şehir olan Ottawa şehrinde, dil eğitimi alırken aynı zamanda eğlenmek ve yeni maceralar keşfetmek isteyen öğrenciler için kültür, sanat ve spor etkinlikleri dışında gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Kanada’nın ve dünyanın birçok farklı bölgesinden öğrencilerin eğitim almak amacıyla geldiği Ottawa’da birçok üniversite ve kolej bulunması sebebiyle, şehir öğrenci yaşamına fazlasıyla uygundur.

Calgary

Calgary, yaklaşık 1.250.000 nüfusu ile Alberta eyaletinin en büyük ve kalabalık, Kanada’nın ise en büyük dördüncü şehridir. İskoçça ve Kelt dillerinde “Çayır Kenarı” anlamına gelen Calgary, dünyanın en zengin bölgelerinden biri olan Calgary-Edmonton Koridoru’nun en güney ucunda yer almaktadır. 1914 yılında Alberta eyaletinde petrolün bulunması ile büyüyüp gelişmeye başlayan Calgary şehri, zaman içerisinde Kanada içinden ve dışından çok sayıda göç almıştır. Özellikle 1973 yılında Arap petrolüne uygulanan ambargodan sonra bu bölge baş döndürücü bir şekilde gelişmiştir. Günümüzde Calgary şehri, Kanada’da Toronto’dan sonra en çok şirket merkezine sahip olan şehir özelliğine sahiptir. Bu şirketlerin büyük bir bölümü petrol sektörü ile doğrudan ya da dolaylı şekilde ilişkilidir. Ayrıca Calgary, Kanada’nın en yüksek emlak değerine sahip şehirlerinden biridir.
Rocky Dağları, Banff, Lake Louise ve Canmore kasabaları, muhteşem doğası, doğal göl ve parkları ve gelişmiş bir şehir merkezi ile Calgary, Kanada’da dil eğitimi alınabilecek en iyi şehirlerden biridir. Her sene yaklaşık 4,5 milyon turist tarafından ziyaret edilen Calgary şehri, birçok büyük şehirde bulunabilecek tüm imkanlara sahip olmasına rağmen oldukça sakin ve huzurlu bir yaşam sunmaktadır.

ILAC (International Language Academy of Canada), 1997 yılında Kanada’da dil okulu olarak kurulmuştur. En seçkin ve deneyimli Kanada dil okullarından biridir. ILAC dil okulunun biri Toronto biri de Vancouver’da olmak üzere iki eğitim merkezi bulunmaktadır. Okul kurulduğu zamandan beri verdiği başarılı eğitimler ve öğrenci memnuniyeti ile birçok ödüle layık bulunmuştur. ILAC, her yıl 75’ten fazla ülkeden uluslararası öğrencileri ağırlamaktadır.

Kaplan International dil okulları profesyonel eğitmen kadrosu ve 80 yıllık tecrübesi ile her yıl 150.000’in üzerinde öğrenciye dil eğitimi vermektedir. Öğrencilerin tercihleri ile %97 memnuniyet ve tavsiye oranına sahiptir. Dünyanın en iyi zincir dil okullarının başında gelen Kaplan International dil okullarında K+ online öğrenme sistemi ile mezun olduktan sonra bile eğitim materyallerine online erişim imkanı verilmektedir. Kanada’da Toronto ve Vancouver şehirlerinde kampüsleri bulunmaktadır.

LSC (Language Studies Canada) adı altında kurulmuş olan okul, 2011 yılında EC ile birleşmiş ve EC Toronto dil okulu olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. EC dil okullarının dünyanın birçok yerinde şubeleri de bulunmaktadır. Okul binası, dünyanın en uzun caddesi olan Yonge Caddesi’ne çok yakın mesafede, şehrin merkezi olan Eglinton Avenue’da bulunmaktadır. Diğer şubesi Vancouver şehrinde öğrencilere eğitim vermekte olup. Fransızca dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Montreal’de bulunan merkezinde de hizmet verilmektedir.

1955 yılında Londra’da kurulan StGiles’i her yıl yaklaşık 10.000 öğrenci dil eğitimi için tercih etmektedir. Kurucusu öğretmen olan ve hala aynı aile tarafından yönetilen StGiles dil okulları eğitim konusunda farklı tekniklere sahip özel hazırlanan müfredata sahiptir. Kanada’da yalnızca Vancouver şehrinde merkezi bulunur.

İngiltere merkezli bir dil okulu olan Stafford House, CATS grubunun bünyesinde yer alır. Akademik eğitimin önemini kavrayan ve bu alanda uzmanlaşmış eğitmen kadrosu ile üniversite ve yüksek lisans programına direkt geçiş imkanı da sunulmaktadır. Stafford House’un Toronto ve Calgary’de merkezleri bulunur.

ILSC dil okulları (International Language Schools of Canada), 1991 yılında Kanada Vancouver’da kurulmuştur. ILSC, dil eğitiminde dünyanın önde gelen okullardan biridir. Kanada’nın Vancouver, Toronto ve Montreal şehirlerinde merkezleri bulunur. Aynı zamanda, dünyanın dört bir yanındaki 8 farklı merkezinde de faaliyet göstermektedir.

LSI dil okulu kaliteli eğitim sistemiyle Kanada’da dil eğitimi için en çok tercih edilen okullardan biridir. Modern eğitim anlayışını benimseyen okul, teknolojik imkanlarla donatılmış bir binaya sahiptir. Toronto ve Vancouver şehirlerinde merkezleri bulunur.

CES Toronto Dil Okulu 2019 yılından beri öğrencilerine hizmet vermektedir. Tam bir eğitim şehri olan Toronto’da CES dil okulu, deneyimli öğretmen kadrosu ve profesyonel takım arkadaşları ile öğrencilerine eğitim vermekten keyif almaktadır. Okul Yorkville bölgesinde ve Royal Ontario müzesinin hemen karşısında olup şehrin en büyük caddesinin üzerindedir.

1948 yılında İngiltere’de kurulan Eurocentres uluslararası bir dil okulu kuruluşudur. Dünyanın birçok yerinde ofisleri ve okulları bulunan okul her yıl binlerce öğrenciyi dünyanın çeşitli bölgelerindeki okullarına kabul ediyor. Yüksek kalitede sunduğu eğitimleri sayesinde dünyanın sayılı okulları arasında bulunmaktadır. 1986 yılından bu yana Avrupa Konseyine danışmanlık yapmaktadır. Birçok uluslararası akreditasyona sahip olan Eurocentres’ın yabancı dil öğrenimi konusunda ortak ölçütlerin hazırlanmasında payı oldukça büyüktür. Toronto ve Vancouver şehirlerinde merkezleri bulunur.

1974 yılında kurulan OHC Dil Okulu 5 farklı ülkede 16 şubesi ile hizmet veren zincir bir dil okuludur. Her yıl 40 farklı ülkeden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Toronto şubesi 1996 yılından bugüne şehir merkezinde Victoria dönemine ait tarihi bir konakta hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bugüne kadar 8 binin üzerinde öğrenciyi ağırlamıştır. Okulun toplam öğrenci kapasitesi ise 350’dir. Şehirdeki tek bahçeli okul olma özelliği ile oldukça avantajlı bir konuma sahiptir. Okul, yılın her dönemi sunduğu farklı programlar ile tüm yaş grubundan öğrenciye hitap etmektedir.

SSLC Toronto, Vancouver ve Victoria da merkezleri bulunan ve İngilizce eğitimine yeni başlayanlardan, profesyonel çalışanlara kadar dil becerilerini geliştirmek isteyen her yaş grubuna özel programlar sunan bir dil okuludur. SSLC’ de ki tüm programlar öğrencilerin en iyi performanslarını ortaya çıkartmaları için özel olarak tasarlanmıştır.

Sprachcaffe Dil Okulu, Kanada’da dil kursu almak isteyen öğrencilerin eğitimlerinde konuşma pratiği ilkesi üzerine yoğunlaşan bir okuldur. Öğrencilerine okul veya sınıf yerine bir “konuşma kafesi” ortamı yaratmayı amaçlamıştır ve tüm merkezlerini bu konsepte göre düzenlemiştir. Bu nedenle okulun ismi dil ve konuşma anlamına gelen “Sprach” ve kafe anlamına gelen “Caffe” kelimelerinden oluşmaktadır. Kanada’da Montreal, Ottawa ve Calgary şehirlerinde merkezleri bulunur.

The Language Gallery dil okulları, Toronto ve Vancouver şehirlerinde öğrencilere eğitim programları sunmaktadır. Eğitim programları öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmıştır. Başlangıç seviyesinden itibaren eğitim programları öğrencilere sunulmaktadır.

dalgalara yelken aç!

dalgalara yelken aç!

dalgalara yelken aç!

dalgalara yelken aç!

dalgalara yelken aç!

Sıkça Sorulan Sorular

Yaz okulu programları hangi avantajları sunar?

Yaz okulları, öğrenmeyi eğlenceli kılarak, dil becerilerinizi geliştirmenin yanı sıra kültürleri deneyimleme şansı da sunar.

Work and Travel ile hangi ülkelerde iş deneyimi yaşayabilirim?

Work and Travel programımız, Amerika, Avustralya, Kanada gibi birçok ülkede iş deneyimi fırsatı sunar.

Öğrenci Work and Travel programına kimler başvurabilir?

Öğrenci Work and Travel programına, üniversite öğrencileri başvurabilir. Detaylı şartlar için lütfen başvuru sayfamızı inceleyin.

Eğitim danışmanlığı hizmetiniz ücretli mi?

Hayır, eğitim danışmanlığı hizmetimiz ücretsizdir. Size en uygun eğitim seçeneklerini belirlemekte ve başvuru sürecinde size rehberlik etmekteyiz.

Başvuru süreci nasıl işliyor?

Başvuru süreci, başvuru formunu doldurmanız, gerekli belgeleri hazırlamanız ve başvuru takvimine uygun olarak başvurunuzu tamamlamanızı içerir. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.